Klasická masáž:

patří mezi manuální relaxační techniky působící okamžitě nejen na tělesný, ale i duševní stav masírované osoby. Odstraňuje únavu, ochablost, ztuhlost a zkrácení svalstva. Masáž provádíme vydatnějšími hmaty, které ve svalech uvolňují kožní napětí, prokrvení kůže a svalů, zlepšuje výživu tkání a odstraňuje bolest. Je vhodná pro všechny onemocnění pohybového aparátu, poúrazové stavy a při rekonvalescenci.

Lymfatická masáž:

jedná se o jemnou masážní techniku, jejímž cílem je zlepšení kvality lymfatického oběhu a urychlení odtoku lymfy z podkoží zpět do krevního oběhu. Krevní oběh nese nečistoty a toxické látky do čistících orgánů jako jsou játra, ledviny, plíce ( plynný odpad ),  které tyto látky z těla vyloučí přirozenými cestami. Lymfatický systém totiž nemá svoji pumpu. Když nepracuje, nebo je jeho činnost zpomalena, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních. Tělo zadržuje vodu. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky, pomerančová kůže a otoky. Pomocí cíleného masážního tlaku a směru je možné lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven. Manuální lymfodrenáž odblokuje hlavní uzliny a odvede drenážovanou tekutinu vylučovacím systémem z těla ven. To, že váš lymfatický systém je přetížen, poznáte snadno. Únava nohou, později celého těla, otékání kotníků, hlavně večer a po velké námaze, otoky celých končetin, později otoky v břiše (často přisuzované otylosti ), otoky očních víček, váčky pod očima, mízní uzliny, dechové potíže bez zřejmé příčiny, sklon k infekčním nemocem z oslabení imunitního systému a v neposlední řadě vznikem nádorových onemocnění.

Léčebné účinky: zmírňuje otoky nohou, preventivně působí proti vzniku křečových žil a otoků, upravuje otoky po operacích a žilní nedostatečnost. Podporuje detoxikaci organizmu, regeneruje organismus, zvyšuje imunitní systém, zmírňuje migrózní stavy, odstraňuje celulitidu, zeštíhluje obvod nohou, zlepšuje vzhled pokožky celého těla a viditelně ji omlazuje.

Kontraindikace: infekční a bakteriální onemocnění, horečka, nádorová onemocnění, kožní vyrážky, těhotenství, hyperfunkce štítné žlázy, astma a srdeční arytmie

Dornova metoda masáže:

jemná manuální terapie, při které se klouby a obratle uvedou na milimetr přesně do správné polohy. Současně s tím se otevřou brány energie, které mohou v člověku lépe proudit. Při léčení se uvolňují fyzické a psychické bloky, čímž se léčí nejen příznaky nemocí, ale i samotné příčiny onemocnění. Příčinou nesprávných poloh obratlů mohou být např. výrony způsobené nehodami nebo při sportu, rozdílná délka dolních končetin, zkrácení svalů aj.

Kontraindikace: osteoporóza v pokročilém stádiu, akutní zánět, artróza 4. stupně, onkologická onemocnění, revmatoidní artritida, těhotenství, po operaci plotének a kloubů (nejdříve za 4 týdny).

Léčebné účinky: zbavuje bolestízad, kyčlí, ramen, loktů. Odstraňuje mravenčení a poruchy citlivosti rukou a nohou, pomáhá při křečových žilách, zbavuje otoků dolních končetin. Dále pomáhá při střevních a žaludečních potíží a je účinná při vysokém tlaku.

Breussova masáž:

spočívá v intenzivním vtírání masážního oleje po celé délce páteře. Je jemná, energická a účinná metoda, kterou lze působit na nervový systém a pohybový aparát a to hlavně na páteř. Meziobratlové ploténky díky masážnímu oleji „nabobtnají“ a obratle se pak lépe vyrovnají do správné polohy. Dobře se kombinuje s Dornovou metodou.

Léčebné účinky: vyrovnává celkovou statiku, uvolňuje psychické, fyzické a energetické bloky. Zmírňuje svalovou dysbalanci. Je vhodná u starých lidí, dokonce i při osteoporóze.

Kontraindikace: nejsou známy, neboť masáž je velmi jemná. Pouze v těhotenství se nedoporučuje z důvodu, že se provádí na břiše.

Reflexní masáž:

podle čínské medicíny platí, že spodní část chodidel nohou jsou  spojeny s našimi vnitřními orgány.  A stimulací jednotlivých bodů na chodidlech předáváme signál příslušnému orgánu v těle. Dobře funguje i jako prevence.

Kontraindikace: infekce v těle, horečka, křečové žíly, cukrovka, kožní onemocnění, rakovina, těhotenství.

Moxa:

česky požehování, je tradiční čínská metoda, která přehříváním akupunkturních bodů stabilizuje vegetativní nervový systém, zrychluje látkovou výměnu v organismu a zvyšuje jeho obranyschopnost. Hlavní oblastí použití moxy jsou chronická onemocnění dýchacích cest, poruchy trávicího traktu, menstruační poruchy, poruchy močových orgánů, neplodnost, bolest v kříži a onemocnění kloubů. Základ moxy tvoří pelyněk.